Vandaag zijn we Noordelijker gegaan, richting Appingedam en Delfzijl met een tussenstop bij de toko in Farmsum. Op weg naar de hangende keukens in Appingedam kwamen we eerst nog een vijftal kussende beelden tegen. Het zijn de 5 kussen van Appingedam die symbool staan voor de verbinding tussen het nieuwe Overdiep en het oude stadscentrum. Appingedam is namelijk een stad, al voelt dat niet zo.
Dit is de kerk van Appingedam. Deze konden we nog bezichtigen maar dat hebben we niet gedaan.
Een muurschildering van een vioolspelend jongetje.
Een zwaan op een gevel in Appingedam.
Dit zijn de beroemde hangende keukens van Appingedam.
De hangende keukens van de andere kant gezien.
Ook dit ziet er leuk uit, en links onderin lijkt nog wel een vierde hangende keuken. Dat groen daar, zie je het?
Bloemen aan de brug van Appingedam. Lekker kleurrijk!
Een bruggetje over het kanaal met daarachter nog historische gebouwen.
Nog een beeldje wat we tijdens het wandelen tegen kwamen.
Hier is een stijlkamer van museum Appingedam.
Een deel van de koperslagerij in het museum.
En nog een kamer in het museum.
Glas in lood, altijd mooi.
In de kelder van het museum, waar zelfs ik niet kon staan. Het was er wel lekker koel prima voor alle weckpotten.
Van de kelder naar de zolder van het museum.
Er was in het museum ook nog een tentoonstelling over de oorlog. Dit zijn de bevrijdingsrokken.
Nu we er toch zijn. Via Google hadden we Toko Kapal gevonden. Nu we er dan toch in de buurt waren hebben we er gelijk wat gehaald voor vanavond. Echt zo’n leuke toko en ook een hele lieve uitbaatster. Ze was heel druk in de weer met onze schotels en daarna hebben we nog even gekletst. Leuk!
Daarna zijn we naar MuzeeAquarium geweest. Na de vissen in de bunker en de mineralen, stenen en schelpen kom je meer in de zeevaart. Een tegelplateau, ook altijd mooi.
Weer glas in lood.
En een glasgravure met licht er achter.
In dit museum staan ook veel schaalmodellen van Schepen.
Dan nog even via de tuin van het museum de dijk op.
Even uit waaien aan de Eemsmonding, bijna de Dollard en bijna de Waddenzee.
Het waaide in ieder geval goed boven op de dijk.
Uitzicht vanaf de dijk op Delfzijl.
En een pad langs het water. Boven op de dijk, waar het dus flink waaide, was het een stuk koeler. Liep je dijk af dan voelde je direct de warmte.