In januari is er gemacrameed, werden er houten bloemen en huisjes in elkaar gezet en deed ik iets met droogbloemen.
Na al die houten bloemen die ik in elkaar heb gezet wilde ik nu wat groters maken. Van mijn kerstcadeaubon kocht ik deze book nook, een boekenkastminiatuurhuis. Ik kon kiezen uit verschillende soorten, maar dit tuinhuisje vond ik het leukst. De onderdelen zijn voornamelijk van hout, maar ook van papier en de ruiten van het huisje zijn van plastic. Daarnaast heb je ook nog stickers voor de decoratie. Je hoeft niets te verven. Het past grotendeels zonder lijm alles in elkaar, af en toe moet je wat lijmen. In het huisje zit ook wat licht, dus ik moest leidingen leggen en de draadjes aan elkaar knopen. Maar het licht brandt! En hoe leuk is dit huisje uiteindelijk geworden. Je bent er wel even mee bezig, maar het is leuk om te doen!
Nog een bloem uit de bloemenserie van Rowood: de tulp. Deze had minder onderdelen, maar wel met blaadjes die je moet buigen. Voorzichtigheid geboden dus. Deze keer had ik geen extra blaadje nodig. Deze tulp was vrij makkelijk in elkaar te zetten, maar ja ik had net natuurlijk de book nook in elkaar gezet met van die ienieminie stukjes.
Deze houten lelie is ook leuk om te maken, maar heel breekbaar. Van de stampers heb ik er een bij het uitdrukken gebroken en nog eentje een lichte breuk gegeven bij het in elkaar zetten. Het was nog niet kapot. Gelukkig was er een extra stamper. Als je meerdere bloemen in elkaar hebt gezet dan wordt het steeds makkelijker om de bloemen in elkaar te zetten. Het resultaat blijft in ieder geval leuk!
De book nook van Rolife die ik onlangs heb gemaakt vond ik zo leuk. Bij Boekenvoordeel zag ik ook een kersthuisje en ondanks dat de kerst al weer voorbij is heb ik hem nu al gekocht en gemaakt. Het was nogal een gedoe om het een en ander in elkaar te krijgen. Soms heb je echt brute kracht nodig. Waarschijnlijk omdat over het hout nog een soort papieren laagje zit. Daarnaast waren een aantal dingen zoals de gouden dingen onder de slee, de voet van de tafel en de deur en het raamwerk van heel dun hout gemaakt. Ook breekbaar! Desondanks was het wel een leuk bouwwerk om te maken en het resultaat is toch te schattig! Zowel dicht als open is er genoeg te zien!
Deze lag nog steeds te wachten om gemaakt te worden. Dit is de tweede droogbloemenkrans die ik kocht tijdens mijn vakantie bij Groencentrum Witmarsum in de uitverkoophoek. Vijf euro in plaats van twintig euro, koopje toch! Bij deze droogbloemenkrans heb ik het niet het plaatje nagemaakt, maar naar eigen idee. Ik vind deze ook veel leuker geworden dan mijn eerste krans, wat moderner. Als je eenmaal een idee hebt hoe je de krans wilt maken ben je zo klaar met deze krans. Het resultaat is natuurlijk wel dat je iets unieks hebt.
Was het tuinhuisje zo klaar, met deze book nook ‘sakura densya’ ben ik wel langer bezig geweest. Deze had veel kleine, breekbare onderdelen, er moest veel gelijmd worden en soms paste het allemaal net niet en moest je weer pielen om het wel goed passend te krijgen. Uiteindelijk is het dan gelukt, zelfs het licht brand. Oké, ik zie een kier, maar als het goed tussen de boeken staat dan zal je dat bijna niet meer zien. In ieder geval genoeg knutselplezier (en ergernis) aan deze book nook gehad. Er staat in ieder geval nu een Japans tafereel in de boekenkast.
Het was even geleden maar ik heb weer wat gemacrameed. Het werd dit buideltasje. Het patroon vond ik op de YouTube pagina van Soulful Notions. Het was voor mij weer een nieuwe knoop die ik leerde. Een hele makkelijke in ieder geval. Je bent zo een aantal rijen verder. Het is even een lekkere bezigheid om niet bij na te denken.
Deze book nook kwam ik tegen samen met het kersthuisje wat iets verder naar beneden is te zien bij Boekenvoordeel in Veenendaal. Ondanks dat kerst al weer even geleden is heb ik hem nu toch al in elkaar gezet. Deze was makkelijker dan de vorige book nook ‘sakura densya’ die ik heb gemaakt. Alles paste, ik heb niks gebroken en ik hoefde niets te lijmen. Het resultaat is uiteindelijk wel heel erg kerst! Leuk om met kerst straks tussen de boeken te zetten, maar nu eind januari zet ik het af en toe eventjes aan, die lichtjes, zo leuk! 0
(Visited 8 times, 1 visits today)